• Wyróżniamy polskie samorządy za działania wspierające ochronę zdrowia.
  • Nagradzamy samorządy inwestujące w zdrowie, sport, turystykę, ekologię.
  • Premiujemy wysoką jakość, innowacyjność i zaangażowanie w sprawy zdrowia.

Gala w Szczawnicy

Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie, Starostowie Powiatów oraz Marszałkowie Województw spotkali się na uroczystej Gali Finałowej Konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”, by odebrać Certyfikaty i Znaki Jakości przyznane w Konkursie, zorganizowanym przez Quality Institute. Uroczystość miała miejsce 17 września 2021 roku w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Wzięli w niej udział liderzy samorządowi, reprezentanci świata nauki, biznesu oraz sektora ochrony zdrowia. Laureaci Konkursu odebrali gratulacje, dyplomy poświadczające pozytywny wynik procesu certyfikacji, a także statuetki symbolizujące przyznane wyróżnienia. Galę prowadziła Karolina Trela, a honory gospodarza uroczystości pełnił Piotr Celej, Prezes Zarządu Quality Institute.
  

W konkursie „Samorząd Promujący Zdrowie” nagradzamy oraz wskazujemy opinii publicznej gminy, powiaty i samorządowe województwa, w których podejmowane są efektywne, nowoczesne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia i promocji aktywności fizycznej. Chodzi zarówno o przedsięwzięcia samorządowe mające na celu walkę z pandemią, jak i o wszystkie inne projekty i działania JST ukierunkowane na zdrowie, ekologię i sport.
 
Przyznane w Konkursie wyróżnienia wręczane są podczas uroczystej Gali z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i liderów sektora ochrony zdrowia. W tym roku uroczystość miała wyjątkowo podniosły charakter – dzięki magii miejsca, w którym się odbywała. Na Galę podsumowującą II edycję Konkursu zaprosiliśmy naszych Laureatów do Dworku Gościnnego w Szczawnicy. Obiekt ten, nazywany też Dworcem Gościnnym, Kursalonem, Kurhausem lub Gościnną Gospodą, jest ośrodkiem teatralno-hotelowym zlokalizowanym w stolicy Pienin, w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Historia tego miejsca sięga XIX wieku – budowę Dworku rozpoczął Józef Szalay, uznawany za twórcę uzdrowiska w Szczawnicy, a kontynuowała krakowska Akademia Umiejętności. W XIX wieku Dworek Gościnny stanowił centrum życia kulturalno-rozrywkowego w Szczawnicy. Występowały w nim takie sławy jak Helena Modrzejewska, Mieczysław Frenkiel, Aleksander Zelwerowicz, Ludwik Solski, Juliusz Osterwa czy Stefan Jaracz. W foyer Dworku odczyty lub spotkania autorskie prowadzili m.in. Maria Konopnicka, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus i Kazimierz Przerwa-Tetmajer. To wyjątkowe, historyczne pozwoliło w godnej i dostojnej oprawie podsumować tegoroczną edycję Konkursu, jak również wręczyć przyznane Certyfikaty i Statuetki.
 
W trakcie uroczystości Laureaci odebrali słowa gratulacji ze strony Prezesa Zarządu Quality Institute, Piotra Celeja oraz członków Zarządu Instytutu. „Formalnym” potwierdzeniem gratulacji było wręczenie pamiątkowych Certyfikatów, którego dokonał przedstawiciel Organizatora Konkursu. Podczas Gali głos, w imieniu nagrodzonych, zabrał Piotr Adamczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, które otrzymało certyfikat „Samorząd Promujący Zdrowie”. -Gratuluję wszystkim uzyskanych laurów, a organizatorom dziękuję za podjęcie się trudu organizacji tego konkursu. W okresie pandemii COVID-19 na barkach samorządu oraz podmiotów sektora ochrony zdrowia spoczęło wiele trudnych zadań i potężnych wyzwań związanych z zapewnieniem właściwego funkcjonowania opieki zdrowotnej. Sprostaliśmy temu zadaniu, mamy więc powód, by cieszyć się przyznanymi wyróżnieniami. Niech mobilizują nas do jeszcze lepszej pracy – mówił wicemarszałek.
 
Ponadto Gości zaproszono na część koncertową Gali oraz część bankietową, przygotowaną przez Jazz Club – jedną z najlepszych restauracji w Szczawnicy, która zlokalizowana jest w podziemiach Dworku Gościnnego. Restauracja oferuje kuchnię międzynarodową i azjatycką, jak również specjały kuchni polskiej. Wszystkie przekąski bankietowe przygotowywane zostały przez doświadczonych kucharzy Jazz Clubu, z dbałością o każdy szczegół.